ЗА НАС

Пробив

 • JUMP MACHINERY (SHANGHAI) LIMITED
 • JUMP MACHINERY (SHANGHAI) LIMITED
 • скок

  ВОВЕД

  Скокање машини (ШАНГАИ) ОГРАНИЧЕН е современата високо-технолошка акционерска компанија, првиот е фабрика за машини за лесна индустрија во Шангај, која е специјализирана за линија за обработка на концентриран овошен сок, џем, пулпа, преработка на тропско овошје, топло полнење пијалоци од овошен сок, пијалоци од тревки или чаеви, газирани пијалоци, јогурт, сирење и фабрика за преработка на млечни производи во течно млеко. Нашите вработени имаат одличен добар морален карактер, а професионалните инженери, техничари и персоналот за истражување и развој се директно од оригиналната фабрика за машини за храна, исто така, имаат голем број мајстори и докторски науки за инженеринг на храна и машини за пакување, па затоа сме целосно опремени со сеопфатна можност за дизајнирање и развој на целиот проект, производство, инсталирање пуштање во работа, техничка обука, услуга по продажба и други аспекти.

  производи

  Скок

 • Kitchen Equipment

  Опрема за кујна

  Кујнската опрема се однесува на опремата и алатките поставени во кујната или за готвење. Кујнската опрема обично вклучува опрема за греење за готвење, опрема за обработка, опрема за обработка на дезинфекција и чистење, опрема за складирање на нормална температура и ниска температура. Функционалните области на кујната во угостителската индустрија се поделени на: магацин за главна храна, магацин за храна што не е главен, магацин за сува стока, просторија за солење, просторија за пецива, соба за закуски, просторија за ладна чинија, просторија за примарна обработка ...

 • Apple, pear, grape, pomegranate processing machine and production line

  Јаболко, круша, грозје, по ...

  Јаболко, круша, грозје, машина за обработка на калинка и производна линија е погодна за обработка на јаболка, круша, грозје и калинка. Може да произведе чист сок, заматен сок, концентриран сок, овошен прав, џем од овошје. Производствената линија е главно составена од лифт Скрепер, чистач на меурчиња, чистач за четки, загревач, машина за пред-готвење, дробилката, ќотек, соковник, соковник за ремени, центрифуга со хоризонтална завртка, центрифуга со пеперутка, опрема за ултрафилтрација, опрема за филтрирање, адсорпција на смола ...

 • Olive, plum, bayberry, peach, apricot, plum processing machine and production line

  Маслиново, сливо, ловоров, ...

  Маслиново, сливово, боровинка, праска, кајсија, машина за обработка на сливи и производна линија е погодна за преработка на маслинка, зелена слива, боровинка, праска, кајсија и слива. Може да произведе чист сок, матна сок, оригинална пулпа, концентриран сок, концентрирана пулпа, овошен прав, овошен џем, овошен оцет и други производи. Маслиново, сливово, боровинка, праска, кајсија, машина за обработка на сливи и производна линија главно е составена од машина за чистење, лифт, УВ стерилизатор, атомско отстранување, тепач ...

 • Blueberry, blackberry, mulberry, strawberry, raspberry, red bayberry, cranberry processing machine and production line

  Боровинка, капина, ...

  Боровинка, капина, црница, јагода, малина, црвена боровинка, машина за обработка на брусница и производна линија може да произведат чист сок, матно сок, концентрат од сок, овошен прав, џем од овошје и други производи. Производната линија главно се состои од клокоти машина за перење, лифт , машина за проверка, соковник за воздушни перничиња, резервоар за ензимолиза, декантер, ултрафилтер, хомогенизатор, машина за дегазирање, машина за стерилизација, машина за полнење, стандардна машина и други компоненти на опремата. Овој ...

 • Mango, pineapple, papaya, guava processing machine and production line

  Манго, ананас, папа ...

  Може да произведе чист сок, заматен сок, концентриран сок, овошен прав, џем од овошје. Оваа линија вклучува машина за чистење меурчиња, дигалка, машина за селекција, машина за чистење четки, машина за сечење, машина за претходно готвење, машина за лупење и денадација, дробилка, соковник за ремени, сепаратор, опрема за концентрација, стерилизатор и машина за полнење итн. Оваа производна линија е дизајнирана со напреден концепт и висок степен на автоматизација; Главната опрема е изработена од високо квалитетен нерѓосувачки челик, кој ...

 • Small Yoghurt Equipment

  Мала опрема за јогурт

  Производите од јогурт на пазарот се претежно од ...

 • Fruits And Vegetables Drying Packing Whole Line

  Овошје и зеленчук ...

  Крајниот производ: суво овошје во прав, суво v ...

 • Pure Water Prodution Machine

  Производство на чиста вода М ...

  проток на машина за чиста вода за продирање: Сурова вода → ...

 • Carbonated Beverage And Soda Drink Prodution Machine

  Газирана пијалок Еден ...

  Газирани пијалоци, главните состојки вклучуваат ...

 • Beverage Equipment And Production Line

  Опрема за пијалоци и ...

  Разни вообичаени сокови: сок од јаболко, грејпфрут j ...

 • Pasta Machine And Spaghetti Equipment

  Машина за тестенини и спага ...

  Производствената линија од суровината во ...

 • French Fries Equipment

  Опрема за помфрит

  Замрзнат помфрит опремува проток на процес: Li ...

 • Soft Candy Machine

  Мека машина за слатки

  Производство на меки слатки и производна линија ...

 • Canned Fish Equipment

  Опрема за конзервирана риба

  Запечатување еднаква. Според различниот процес ...

 • Self Brewed Fresh Beer Equipment

  Само-приготвувано свежо пиво ...

  Само-сварено пиво се однесува на пивото кое го вари о ...

 • ВЕСТИ

  Прво услуга

 • линија за производство на сладолед, опрема за сладолед 、 машина за обработка на сладолед

  Проток и карактеристики на линијата за производство на сладолед, Опрема за сладолед Machine Машина за обработка на сладолед Според редоследот на процесот, производствената линија на сладолед се состои од студена и топла река, стерилизатор на цевки, хомогенизатор под висок притисок, ладилник за плочи, машина за замрзнување, машина за полнење , q ...

 • Бразилскиот производител на сокови гледа на изложба во Кина за да го зајакне бизнисот

  Бразилскиот производител на органски тропски сокови од овошје ДНК Форест е желен да ги прошири своите деловни активности до „другата страна на светот“ со учество на претстојното меѓународно извоз на Кина (CIIE). „Тоа е одлична можност за нашата компанија саем како CIIE да биде отворен за ...

 • English
 • French
 • German
 • Portuguese
 • Spanish
 • Russian
 • Japanese
 • Korean
 • Arabic
 • Irish
 • Greek
 • Turkish
 • Italian
 • Danish
 • Romanian
 • Indonesian
 • Czech
 • Afrikaans
 • Swedish
 • Polish
 • Basque
 • Catalan
 • Esperanto
 • Hindi
 • Lao
 • Albanian
 • Amharic
 • Armenian
 • Azerbaijani
 • Belarusian
 • Bengali
 • Bosnian
 • Bulgarian
 • Cebuano
 • Chichewa
 • Corsican
 • Croatian
 • Dutch
 • Estonian
 • Filipino
 • Finnish
 • Frisian
 • Galician
 • Georgian
 • Gujarati
 • Haitian
 • Hausa
 • Hawaiian
 • Hebrew
 • Hmong
 • Hungarian
 • Icelandic
 • Igbo
 • Javanese
 • Kannada
 • Kazakh
 • Khmer
 • Kurdish
 • Kyrgyz
 • Latin
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Luxembou..
 • Macedonian
 • Malagasy
 • Malay
 • Malayalam
 • Maltese
 • Maori
 • Marathi
 • Mongolian
 • Burmese
 • Nepali
 • Norwegian
 • Pashto
 • Persian
 • Punjabi
 • Serbian
 • Sesotho
 • Sinhala
 • Slovak
 • Slovenian
 • Somali
 • Samoan
 • Scots Gaelic
 • Shona
 • Sindhi
 • Sundanese
 • Swahili
 • Tajik
 • Tamil
 • Telugu
 • Thai
 • Ukrainian
 • Urdu
 • Uzbek
 • Vietnamese
 • Welsh
 • Xhosa
 • Yiddish
 • Yoruba
 • Zulu